Пн - Вс: 9:00-21:00

Рецепти для швидкого прориву флюсу: що зробити в домашніх умовах?

Розвиток захворювання

Флюс – так називають гнійний абсцес, який виникає під окістям унаслідок інфікування. Також захворювання називають періоститом, і лікувати його має стоматологЧи слід щось робити, щоб прорвати флюс в домашніх умовах? Залежить від ситуації, в якій опинився пацієнт.

Запідозрити періостит можна за неприємним болем, який постійно з’являється ближче до кореня зуба. Хвороба розвивається в кількох напрямках і часто завершується проривом гною:

  •     первинний флюс – супроводжується набряком обличчя з боку появи;
  •     запалення переходить на прилеглі тканини, спричиняючи гнійний процес;
  •     інфікується ясенна кишеня між зубами і м’якими тканинами;
  •     виникає великий набряк обличчя і сильна пухлина з боку хворого зуба.

прорвати флюс в домашніх умовах futurum dentisrty

Поки періостит розвивається, його не можна розкривати додатковими методами. Під час гнійного процесу пацієнт відчуває смикаючий біль, у нього підвищується температура, а знеболювальні препарати не діють.

Лікувати запалення слід антибіотиками, які призначає стоматолог

У домашніх умовах лікування флюсу проводити небезпечно через ризик ускладнень. Якщо набряклість стає глобальною, може початися флегмона – гнійний вміст пухлини проникає між м’язами обличчя, в шию, може просочитися в грудну клітку. У результаті починається сепсис, інфікована кров проникає в мозок і призводить до коми або смерті.

Якщо розкрити гнійник голкою або іншим механічним способом, пацієнт відчує невелике полегшення. Але через деякий час процес відновиться з новою силою.

Прорвати флюс можна простими засобами

Абсцес завдає неприємних відчуттів, сильно болить і нервує пацієнта. Але самостійно проколювати шишку для прориву гною не можна. Можна прискорити процес дозрівання гнійника, використовуючи медикаменти і народні засоби.

Гній, що прорвався в ротову порожнину з шишки під час прориву, вже не настільки небезпечний

У домашніх умовах можна зробити так: прополоскати рот знезаражувальним розчином, переконатися, що в ділянці нариву немає тріщин, ран, відкритого карієсу. Потім пальці обробляють спиртом або хлоргексидином. Якщо флюс добре дозрів, на нього легенько натискають. Стінки мають лопнути.

Гній, що утворився, спльовують – проникнувши в шлунок, він може спричинити інфікування. Потім рот ще раз прополіскують антисептиком (Мірамістин або Хлоргексидин). Пам’ятайте, що відвари лікарських трав у цьому разі будуть марними.

як полоскати рот futurum dentisrty

Полоскати рот потрібно ще протягом 1-2 днів до загоєння ранки, що залишилася. Переконайтеся, що в ній не збирається новий гній. Для запобігання рецидиву підтримуйте гігієну ротової порожнини

Настоянка на травах від флюсу

Прорвати флюс можна швидше, зробивши розчин із “Ротокану” – настоянки, що складається з деревію, календули й ромашки:

  •     розведіть у 10 частинах води 1 частину засобу;
  •     прополощіть рот;
  •     повторіть 4-5 разів на добу.

Препарат усуває запалення, знищує бактерії та знеболює. Замість “Ротокану” використовують для прориву флюсу настоянку календули на спирту.

Водні настої трав від флюсу

Щоб нарив прорвався швидше, можна застосовувати інші трави. Настій із шавлії та зеленого чаю використовують для полоскання ротової порожнини.

Під час лікування хвороби не можна нагрівати гнійний нарив, оскільки під дією тепла абсцес поширюється на прилеглі тканини та погіршує стан пацієнта. Якщо не лікувати карієс зуба, то абсцес буде постійно повертатися. Руйнування кісткової тканини триває до 20 років, і впродовж усього цього терміну в організмі присутня уповільнена інфекція, що послаблює імунітет.

З деяких сухих сумішей готують розчини для полоскання: на 5 частин води беруть 1 частину трави і кип’ятять 15 хвилин на слабкому вогні. Для цього підійдуть: подорожник, мати-й-мачуха, шавлія, ромашка, календула, кора дуба. Можна зробити комбіновані настої:

  • Меліса. На 1 л води беруть 0,5 ст. сухої трави. Заливають суміш киплячою рідиною і накривають теплим рушником. Через годину проціджують, полоскати можна кожні 2-3 години, щоб абсцес швидше прорвався.
  • Кора дуба і шавлія. Беруть по 1 частині трави меліси, кори дуба, шавлії. Заливають окропом так, щоб його було в 3-4 рази більше, ніж суміші. Полощуть рот протягом дня 7-10 разів.
  • Трава гісопу. На 2 ст. л. сухого складу беруть 1 склянку окропу, заливають на 2 години. Проціджують, змішують із 10 краплями столового оцту. Полоскати рот слід кілька разів на день для швидкого прориву шишки.
  • М’ята та березові бруньки. Змішують 100 г сухої п’яти, 50 г дудника, 50 г бруньок берези і стільки ж барвінку. Заливають літром окропу на 50 хвилин. Полоскати слід кожні 3 години.
  • Дубова кора. Змішують 0,5 л окропу з 2 ст. л. сухого складу на 30 хвилин. Полоскати можна щогодини, щоб зняти біль і прискорити прорив шишки.

Застосування трав’яних відварів не дає гарантії на потрібний результат. Їх призначають для прискорення процесу загоєння, знезараження і знеболювання флюсу.

настоянка прорвати флюс futurum-dentisrty

Інші засоби, щоб прорвати флюс

Для того, щоб прорвати флюс швидше, можна використати додаткові препарати:

  • розведіть 3 краплі йоду в склянці води, прополощіть рот;
  • візьміть листок алое, розріжте навпіл, прикладіть слизовою частиною до ушкодженої ділянки (не забудьте усунути голки з боків, щоб вони не травмували ясна). Через 4-6 годин або після їди змініть аплікацію;
  • застосування капустяного листа – овоч заливають окропом на 10-15 хвилин, потім вирізають із капусти маленький шматочок. Він має бути м’яким. Потім засіб прикладають до пошкодженого місця;
  • застосування прополісу – шматочок вати змочують у спиртовій настоянці, прикладають на ушкоджену ділянку;
  • квітка гвоздики – подрібнюють пряність і наносять на флюс.

Застосування спиртових компресів небезпечне для слизової оболонки, протестуйте перед нанесенням на пошкоджену ділянку. Якщо з’явиться сухість, печіння або інші неприємні відчуття, не використовуйте рецепти з горілкою/спиртом

Лікарські мазі, щоб прорвати флюс

Стимулюють швидкий розтин флюсу деякі домашні мазі, а також аптечні засоби. Найкращі медичні препарати – це “Метрогіл дента” і “Левомеколь“.

“Левомеголь” усуває запалення, допомагає від гнійних процесів і прискорює загоєння пошкодженої ділянки після прориву флюсу. “Метрогіл” знімає біль і знищує всі бактерії.

У домашніх умовах мазь готують із чистого бджолиного воску:

  •     1 ч. л. воску розтоплюють на водяній бані;
  •     додають 1 ч. л. рослинної олії;
  •     розтирають варений жовток.

Наносять засіб 2-3 рази на добу. Застосовувати мазь необхідно за перших симптомів флюсу, вона прискорює його дозрівання і запобігає зараженню прилеглих тканин.

прорвати флюс самостійно futurum-dentisrty

Додаткові методи прориву флюсу

  • Щоб флюс прорвався швидше, можна зробити компрес із соди. На 1 процедуру беруть чайну ложку соди, загортають у бинт, прикладають до запалених ясен і притискають щокою (внутрішнім боком губи). Змінювати компрес потрібно кожні 3-4 години. Прорве сода флюс чи ні, залежить від стану процесу. За вираженої пухлини достатньо 1-2 діб.
  • Допомагає прорвати абсцес настій шавлії та гірчичника. Ватку змочують у теплій рідині, прикладають до хворого місця на кілька годин. Доповнити процедуру можна полосканням “мертвою” водою.
  • Аналогічні властивості має жовток, змішаний із липовим медом. Їх додають до основи – суміші воску з рослинною олією. Накладають засіб на пошкоджену ділянку разом із ваткою.

Увага! Препарати для швидкого проривання флюсу можна приготувати самостійно або купити в аптеці. Однак жоден із них не буде ефективним на 100% у всіх випадках. Займатися лікуванням періоститу потрібно в стоматологічному кабінеті, з дотриманням відповідних санітарних норм. У домашніх умовах високий ризик занести інфекцію в прилеглі тканини.

Звертайтеся до нашої клініки Futurum Dentistry, щоб отримати кваліфіковану допомогу.

Asset_9

Записатися на прийом

Залиште свої дані і наші фахівці зв’яжуться з Вами в найкоротші терміни.