Що можна, а що не можна робити після видалення зуба?
Видалення зуба – це крайня міра у випадках, коли його неможливо відновити, (крім зубів мудрості).
Така процедура виконується стоматологом або оральним хірургом і є відносно швидкою амбулаторною процедурою з місцевою, загальною, внутрішньовенною анестезією або анестезією комбінованого типу.
Видалення видимих зубів – це просте видалення. Зуби, які зламані, знаходяться під поверхнею або уражені, потребують більш складної процедури.
Видалення зуба мудрості — це хірургічна процедура видалення одного або декількох зубів, розташованих у задніх кутах вашого рота.
Щоб запобігти потенційним проблемам у майбутньому, деякі стоматологи рекомендують видаляти такі зуби, навіть якщо в даний час вони не викликають проблем або ж перед становленням систем вирівнювання. Це абсолютно безболісна процедура, так як вона проводитися під анестезією.
Процедура видалення зуба, як правило, включає консультацію для вивчення конкретної ситуації пацієнта, введення анестезії, розхитування та видалення зуба.
Догляд після процедури також важливий для покращення результатів та зниження ризику ускладнень. Кожен з цих кроків буде розглянуто більш детально нижче.
Перед тим як призначити видалення зуба, ваш стоматолог обов’язково повинен зробити рентгенівський знімок зуба.
Не забудьте обов’язково повідомти його про будь-які ліки, які ви приймаєте, а також про вітаміни, харчові добавки та ліки, що відпускаються без рецепта.
Показання до видалення зубів:
- Травма зуба – пошкодження зубів і пов’язаних з ними періодонтальної зв’язки, ясен і альвеолярної кістки; а також прилеглі м’які тканини, включаючи губи та язик.
- Невиправна хвороба зуба – надмірне пошкодження зуба через карієс або захворювання пародонту, що призводить до відмирання зуба.
- Неправильне прорізання зуб/зубів мудрості, що може призвести до пошкодження сусідніх зубів.
Стоматологи намагатимуться врятувати зуб за допомогою реставрації коронки або процедури кореневого каналу. Видалення проводиться тільки в тому випадку, якщо врятувати зуб неможливо.
Іноді стоматологи виривають зуби, щоб підготувати ротову порожнину до ортодонтії. Мета ортодонтії – правильно вирівняти зуби, що може бути неможливим, якщо ваші зуби занадто великі для рота.
Так само, якщо зуб не може пробитися крізь ясна (прорізатися), тому що в роті для нього немає місця, ваш стоматолог може порекомендувати його витягнути.
Вид процедури: буде простим або хірургічним, залежно від причини видалення.
Просте вилучення
Ви отримаєте місцевий анестетик, який знеболює область навколо зуба, тому під час процедури відчуєте лише тиск, а не біль. Анестезія призначена для полегшення стану пацієнта та комфортного проведення процедури.
Потім стоматолог використовує інструмент, який називається елеватором, щоб послабити зуб (розхитуючи його). Далі використовуються щипці, щоб видалити його.
Хірургічне вилучення
Потрібне, якщо зуб не прорізався в роті або зламався на лінії ясен. При цьому хірург-стоматолог робить невеликий розріз на яснах, щоб видалити уражений зуб.
Ймовірно, ви отримаєте як місцеву, так і внутрішньовенну анестезію, остання з яких робить вас спокійними і розслабленими. Ви також можете отримати загальну анестезію, залежно від будь-яких захворювань, воно є повністю безпечною. Під час загальної анестезії ви будете залишатися без свідомості під час процедури.
Вид анестезії залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та складності видалення.
Існує кілька ризиків видалення зуба, однак, якщо ваш стоматолог рекомендує цю процедуру, переваги, ймовірно, перевищують невелику ймовірність ускладнень.
Зазвичай після видалення зуба природним чином утворюється згусток крові в лунці — отворі в кістці, де він був видалений. Однак, якщо згусток крові не утворюється або зміщується, кістка всередині лунки може бути оголена, що називається «сухою лункою». Якщо це станеться, стоматолог захистить цю область, наклавши на неї заспокійливу пов’язку на кілька днів. За цей час утвориться новий згусток.
Зазвичай відновлення після видалення зуба займає кілька днів. Протягом цього часу ви повинні знизити ризик зараження, мінімізувати дискомфорт і загалом прискорити одужання.
Після процедури рекомендовано пити протизапальні, знеболюючі препарати, а в деяких випадках антибіотики. Лікар виписує призначення індивідуально.
Якщо ви відчуваєте біль, який не зникає через кілька днів, або ознаки інфекції, запишіться на прийом до свого стоматолога якомога швидше.
Є кілька варіантів відновлення втраченого зуба, найефективніший це одномоментна імплантація. В такому випадку імплантат встановлюється в один візит, відразу після видалення, якщо так не зробити, то доведеться чекати 3-6 місяців, для регенерації кістки.
Для того, щоб лука зуба заживала краще і швидше, рекомендується накладення швів, а в деяких випадках необхідна консервація лунки кісткопластичним матерілом.
Вартість видалення в нашій клініці :
- Видалення молочного зуба 250 грн
- Видалення 1го рівня складності = 500грн
- Видалення 2го рівня складності = 1000 грн
- Видалення 3го рівня складності =1500 грн
Атипове видалення (видалення зуба мудрості):
- 1го рівня складності 1500 грн
- 2го рівня складності 2500 грн
Що не можна робити після видалення зуба?
- Протягом 2 годин не можна приймати їжу і напої.
- Не можна травмувати місце видаленого зуба, намагатися самостійно «прочистити» або «промити».
- Виключити полоскання з використанням гігієнічних чи інших розчинів, не використовувати мазі, компреси тощо.
- На 3 дні відмовитися від лазні, гарячої ванни, сауни, солярію, обмежити фізичні навантаження.
- Виключити вживання алкогольних напоїв, особливо при прийомі лікарських препаратів.
- Виключити або різко обмежити кількість сигарет в день (до 5-ти на добу).
Ви можете повністю уникнути видалення зуба, якщо правильно дотримуєтеся гігієни порожнини рота та регулярно відвідуєте стоматолога.
На фото приклад того як один зуб мудрості став причиною видалення відразу двох зубів.
