Чистка зубів
Професійна гігієна або "проф. чистка зубів"
(не плутати з відбілюванням!)
Професійна чистка зубів - основоположна процедура в стоматології. Вона полягає в знятті твердих (зубний камінь) і м'яких (зубний наліт) відкладень, які утворюються в нормі, але самостійно (за допомогою домашньої гігієни) позбутися від них практично неможливо.

Чистка проводиться декількома взаємодоповнюючими засобами:

Ультразвук - використовується для зняття твердих і підясневих відкладень.
Air-Flow – (содоструй) - прилад, який подає під тиском потік дрібних крупинок спеціального порошку. Призначений для зняття м'якого і пігментованого нальоту.
Щітка з пастою - завершення процедури, призначене для полірування зубів.
ДО ЧИСТКИ
ПОСЛЕ ЧИСТКИ
Якщо ігнорувати наявність зубних відкладень, може виникнути процес під назвою «пародонтит». (Прим.: Пародонтит - це запалення тканин, що оточують зуб, яке виникає через запалення ясен. Не плутати з періодонтитом.)

У слідстві чого виникає запальний процес? Зубний камінь, на відміну від зуба, не гладкий, а шорсткий. Завдяки цьому на його поверхні легко залишаються мікроорганізми і залишки їжі, які сприяють розвитку гінгівіту – запалення ясен. Гінгівіт, в свою чергу, викликає атрофію (зменшення обсягу) кісткової тканини, що утримує зуб, що призводить до його розхитування і надалі – випадання. Одним з перших ознак гінгівіту є кровоточивість ясен, що виникає від травматизації їх зубним каменем. В такому випадку помилково припускати, що зубна паста від кровоточивості вам допоможе. Вона може мати тимчасовий ефект, але щоб прибрати причину досить зробити профксійну чистку.

На цьому рентгенівському знімку ви можете спостерігати серйозний дефіцит кісткової тканини. Лише верхівки коренів знаходяться в кістки. Це говорить про те, що якщо не вжити заходів, незабаром пацієнт може позбутися більшості, якщо не всіх зубів.Це незворотний процес зменшення кістки, який викликає величезні складнощі в заміщенні втрачених зубів. Його можна тільки уповільнити якісною домашньої та професійною гігієною.

При пародонтиті професійну чистку рекомендовано проводити не раз на пів року, а раз в 3-4 місяці в залежності від стадії ураження.

Якщо ж не вичищати м'який наліт з фісур або міжзубних проміжків це призведе до розвитку карієсу.
Записатися на прийом
Залиште свої дані і наші фахівці зв'яжуться з Вами
в найкоротші терміни.