Які бувають методи протезування зубів
Ортодонтія – напрямок стоматології, який займається відновленням зубів методами зубного протезування і мікропортезування. Протезування зубів, вінірування, встановлення коронок або зубних протезів – усе це сфера стоматологічної ортопедії.
Кожному рано чи пізно доведеться зіткнутися з руйнуванням зубів, незважаючи на ретельну і регулярну гігієну порожнини рота. Завдяки використанню сучасних технологій і матеріалів, наші лікарі-ортопеди відновлять зубний ряд швидко та ефективно. Планування лікування дасть Вам змогу мати повне уявлення про майбутнє лікування, отримати одночасно кілька думок високопрофесійних фахівців у різних галузях стоматології.
Методи відновлення зубів
Мікропротезування – новинка сучасної медицини. Мікропротезування дає змогу працювати з невеликою кількістю матеріалу, уникаючи встановлення громіздких конструкцій у порожнині рота. Можливі два види мікропротезів: вкладки (встановлюються всередину зуба), а також вініри (зовнішні накладки).
Протезування зубів вкладками
Одним із видів мікропротезування (процесу усунення дефектів у ротовій порожнині без використання великої кількості промбіровочного матеріалу) є протезування вкладками. Керамічні вкладки – це своєрідні мікровставки в порожнину зуба, що вирізняються дуже високою міцністю та естетикою, ідентичною здоровій емалі зуба.
Мікропротезування вінірами
Естетичні та функціональні проблеми Ваших верхніх і нижніх передніх зубів ми можемо розв’язати за допомогою вінірів – керамічних пластин, що надійно фіксуються до їхньої зовнішньої поверхні. На відміну від коронок під час встановлення вінірів зуби практично не обточуються, а відсутність у конструкції металу дає неперевершений косметичний ефект.
Високоякісні матеріали та унікальні технології виготовлення вінірів, що використовуються в Futurum Dentistry, дають змогу досягти чудових результатів!
Поодинокі зубні коронки
Коронка – один із способів стоматологічної реставрації зуба, за якого на зубі фіксують виготовлений у лабораторії протез. Зубні коронки цілком закривають видиму частину зуба і фіксуються цементом. Для виготовлення коронки на зуби, що точно повторює форму ваших зубів, лікар знімає зліпок з обох щелеп, за яким виготовляється гіпсова модель.
Поряд із традиційними металокерамічними коронками на каркасах із хром-кобальтового сплаву, клініка пропонує протезування коронками на каркасах, виготовлених із нових матеріалів, які принципово відрізняються від усіх наявних у стоматології, – це оксид цирконію.
Методи відновлення відсутніх зубів
Мостоподібні зубні протези
Незнімний мостоподібний протез (міст) – це конструкція, що складається з одного або декількох штучних зубів, які заміщають відсутні зуби і прикріплені до сусідніх природних зубів за допомогою фіксувальних елементів (коронок, вкладок, пластин). Обидві сторони мостоподібного протеза також можуть спиратися на імплант. Під час жування все навантаження передається на опорні зуби та/або імпланти. Раніше на крайні опорні зуби було потрібне встановлення коронок, але сьогодні можна обійтися і без цього.
Адгезивно-мостовидний протез
Останніми роками набирають популярності методи протезування, за яких мінімально травмується зубна емаль. Одним з таких способів є адгезивно-мостоподібне протезування (мерілендський мостоподібний протез), за якого не страждає дентин і немає необхідності обточувати сусідні зуби.
Зубні коронки на імплантатах
Іноді виникає ситуація, коли неможливо встановити знімні протези, оскільки немає до чого їх прикріпити. Для таких випадків стоматологія створила зубні імплантати – титанові конструкції, які імплантуються в щелепну кістку і слугують опорою для знімних протезів.
У наш час, якщо ви втратили природний зуб, у вас є можливість імплантувати штучний, який буде поєднуватися з іншими зубами без помітної різниці, прикриваючи будь-які косметичні проблеми і не створюючи додаткового тиску на сусідні зуби. Встановлення зубних коронок на імплантати є різновидом постійного протезування, а самі імплантати слугують своєрідною штучною основою для зубів.
Зубні мости на імплантатах
Традиційні мостоподібні протези потребують обточування здорових зубів, що створює надмірне навантаження на них, оскільки вони слугують опорою для моста. Щоб вирішити проблему зміни здорових зубів і забезпечити стабільну основу для протеза, стоматологи запропонували використовувати імплантати як анкери для мостовидних протезів. Таке рішення виявилося довговічнішим, а також кращим для збереження решти зубів у роті пацієнта.
Бюгельні протези
Одним із поширених видів знімного протезування є встановлення бюгельного протеза зубів. «Бюгель» – у перекладі з німецької звучить як «дуга». Дугоподібна форма знімного бюгельного протеза надійно утримує всі елементи, для опори використовують і ясна, і зуби. Цей вид протезів вважається найміцнішим, найкомпактнішим і найзручнішим.
Нейлонові протези
Тепер знімні протези можна і зовсім не відчувати в роті. Ще зовсім недавно вони постійно нагадували про себе, але сучасні гнучкі матеріали успішно справляються з масою незручностей. М’які прозорі протези без гачків, легкі, не потребують спеціального догляду і зручні у використанні. Лідери серед знімних протезів.
Зубні протези з пластин
Пластинкові зубні протези в багатьох асоціюються з масивними щелепами, які на ніч дбайливо вкладаються в склянку з очищувальною рідиною. Однак сьогодні протезування зубів активно використовує пластинкові зубні протези і для часткового протезування, і результат на щелепу схожий тільки дуже приблизно. Тому перш ніж робити висновки, краще розібратися, якими бувають пластинкові зубні протези.
Протезування зубів знімними імплантами
Іноді бувають випадки, коли знімні протези стають неможливими через відсутність відповідної точки кріплення. Для вирішення таких ситуацій протезування зубів запропонувало рішення – імплантати, які являють собою титанові штифти, що імплантуються в кістку і слугують якорем для знімних протезів.
Протезування зубів «Все на 6ти і Все на 4х»
Пацієнти, які відвідують стоматологічні клініки, часто висловлюють розчарування з приводу обмежених можливостей повного знімного протезування щелеп. Історично склалося так, що було доступно лише кілька видів знімних протезів. Однак з впровадженням імплантатів ситуація значно покращилася. Тепер пацієнти можуть обирати між більш зручними знімними протезами з опорою на імплантати, замість того, щоб покладатися на підтримку ясен.
Частково-знімне протезування зубів
Сама назва «частковий протез» передбачає, що протез замінює не всі зуби, як, припустімо, вставна щелепа, а тільки частину зубів. Частково-знімні протези ще називають: знімні сектори, знімні сегменти, односторонні протези. За технологією кріплення частково-знімні протези бувають бюгельними протезами на гачках або аттачментах чи нейлоновими.
Для отримання консультації, щодо протезування зубів, звертайтеся до найшої стоматології Futurum Dentistry за номерами: