Пн - Вс: 9:00-21:00

Періодонтит або кіста зуба

Що таке періодонтит

Періодонтит – це запалення тканин навколишніх корінь зуба, що виникло в результаті інфікування системи кореневих каналів. Це розсмоктування кістки, із наступною заміною її на грануляційну тканину, внаслідок реакцій на токсини, що виділяються бактеріями. Ця освіта називається гранулема, іноді її називають «Кіста»

Якщо Вам сказали фразу “У Вас кіста зуба, зуб потрібно видаляти“, то рекомендуємо записатися до лікаря ендодонтиста, який працює з мікроскопом. Так, у деяких випадках зуб доводиться видаляти, якщо періодонтит не піддається терапевтичному лікуванню або, крім періодонтиту з зубом, є інші проблеми (наприклад, зуб може бути зруйнований або вражений карієсом до такого ступеня, що його неможливо відновити коронкою, або зуб має тріщину кореня), але сама “кіста” не є показанням до видалення зуба.

періодонтит зуба

Гранулема може довгий час (роки) протікати хронічно і ніяким чином не турбувати (асимптомна течія), але в період загострення людина відчуває болі при накушуванні на цей зуб, болі, що ниють, і може з’явитися набряк з боку щоки. У фазі хронічного перебігу його вилікувати простіше.

Хронічний періодонтит можна діагностувати за допомогою рентгенологічного дослідження зуба, а краще за комп’ютерною томографією (КТ) зубів, тому ми рекомендуємо робити КТ усім, хто має зуби, в яких видалявся нерв. Виглядає періодонтит на знімку як округле вогнище навколо кореня зуба.

Лікування захворювання

Періодонтит лікується складніше, ніж пульпіт, а іноді вилікувати його і не надається можливості. Лікар визначає рівень складності на етапі консультації, інколи ж доводиться робити діагностичне втручання в зуб, щоб визначити його подальшу долю. Однозначно, перелікування каналів (лікування каналів, які раніше були пломбовані) в рази складніше і ймовірність успіху лікування менша, ніж первинне лікування. І вартість відповідно вища – 1500 грн за кореневий канал. Перелікування каналів рекомендується виконувати лише з мікроскопом, оскільки він зменшує ймовірність механічного пошкодження зуба та збільшує ймовірність успіху.

На знімку ви бачите загоєння кісткової тканини через рік після лікування.

Періодонтит лікування

На першому знімку ви бачите руйнування кісткової тканини між корінням. Другий знімок зроблений через рік після лікування, видно загоєння кісткової тканини, відповідно зуб служитиме ще довго.

У цій процедурі багато нюансів, які можна дізнатися на безкоштовній консультації в нашій клініці Futurum Dentistry. Для запису дзвоніть за телефоном +380500230145

Asset_9

Записатися на прийом

Залиште свої дані і наші фахівці зв’яжуться з Вами в найкоротші терміни.