Періодонтит або кіста зуба
Що таке періодонтит і як лікують?
Періодонтит - це запалення тканин оточуючих корінь зуба, що виникло в результаті інфікування системи кореневих каналів. Це розсмоктування кістки, з подальшою заміною її на грануляційну тканину, внаслідок реакцій на токсини, що виділяються бактеріями. Це утворення називається гранульома, іноді його називають «кіста».

Якщо Вам сказали фразу «У Вас кіста зуба, зуб потрібно видаляти», то рекомендуємо записатися до лікаря ендодонтиста, який працює з мікроскопом. Так, в деяких випадках зуб доводиться видаляти, якщо періодонтит не піддається терапевтичному лікуванню або крім періодонтиту з зубом є інші проблеми (наприклад, зуб може бути зруйнований або вражений карієсом до такої міри, що його неможливо відновити коронкою, або зуб має тріщину кореня), але сама «кіста» не є показанням до видалення зуба.

Гранульома може довгий час (роки) протікати хронічно і ніяким чином не турбувати (асимптомний перебіг), але в період загострення людина відчуває болі при накушуванні на цей зуб, ниючі болі та може з'явитися набряк з боку щоки. У фазі хронічного перебігу його вилікувати простіше.

Хронічний періодонтит можна діагностувати за допомогою рентгенологічного дослідження зуба, а краще по комп'ютерній томографії (КТ) зубів, тому ми рекомендуємо робити КТ всім, у кого є зуби, в яких віддалявся нерв. Виглядає періодонтит на знімку як округле вогнище навколо кореня зуба.

Періодонтит лікується складніше, ніж пульпіт, а навіть немає можливості вилікувати його. Доктор визначає рівень складності на етапі консультації, а іноді доводиться робити діагностичне втручання в зуб, щоб визначити його подальшу долю. Однозначно, переліковування каналів (лікування каналів які раніше були пломбовані) в рази складніше і ймовірність успіху лікування менше, ніж первинне лікування. І вартість відповідно вище-1500 грн за кореневий канал. Переліковування каналів рекомендується виконувати тільки з мікроскопом, так як він зменшує ймовірність механічного пошкодження зуба і збільшує ймовірність успіху.

На знімку ви бачите загоєння кісткової тканини через рік після лікування
На першому знімку ви бачите руйнування кісткової тканини між корінням. Другий знімок зроблений через рік після лікування, видно загоєння кісткової тканини, відповідно зуб буде служити ще довго.
У даній процедурі багато нюансів, які можна дізнатися на безкоштовній консультації. Для запису телефонуйте за номером +380500230145
Записатися на прийом
Залиште свої дані і наші фахівці зв'яжуться з Вами
в найкоротші терміни.