Пн - Вс: 9:00-21:00

Зубна біль після пломбування

Причини зубної болі

Зубний біль, без сумніву, – один з найбільш нестерпних його видів серед відомих на даний момент. Він завдає моторошного дискомфорту. При його появі, ми прагнемо якомога швидше знайти панацею від цієї недуги. Ніхто так не допомагає в цій ситуації, як лікар – стоматолог. Ми поспішаємо звернутися до нього по допомогу. Але не завжди це допомагає в той самий момент.

Виходячи з кабінету, де щойно було вжито заходів щодо лікування, пацієнти іноді розуміють, що легше їм не стало. Цьому є раціональне пояснення. Річ у тім, що в роті в людини розташовані найчутливіші нервові закінчення. У процесі встановлення пломби часто потрібне видалення інфікованих тканин. Це теж травма, а природна реакція організму на неї – больові відчуття. У зв’язку з цим болить зуб після пломбування.

tooth filling futurum dentistry4

Як відбувається пломбування зуба

Больові відчуття можуть бути викликані з кількох основних причин. Стоматолог міг помилитися і виконати щось всупереч приписам. Пломбу ставлять для того, щоб зупинити руйнівний вплив карієсу. Це не найбезболісніша процедура, але вдалішої альтернативи для неї на сьогодні не існує.

Пломбування зубів відбувається в такій послідовності:

  • Вводиться знеболювальний засіб;
  • Зуб ізолюється від слини;
  • Антисептична підготовка зуба до реставрації;
  • Реставрація зуба.

Після цього так само проводять шліфування та полірування. Важливо розуміти, що якщо дискомфорт не зникне через один – два тижні після лікування, то потрібно повторно приходити до лікаря і з’ясовувати, з чим це пов’язано.

пломбування зубів futurum dentistry

Як зуб болить після пломбування

Залежно від конкретного випадку, може виникати той чи інший вид дискомфорту. Відповідно до складності захворювання, потрібні різні лікувальні заходи. У найнесприятливіших умовах нерви видаляються.

Хворобливі відчуття з’являються під час приймання їжі, від впливу високої або низької температури, але так само це відбувається і без явної причини. Тобто, незалежно від зовнішніх чинників. Тоді, пояснення цьому можуть бути такими:

  • Ви не виконали всіх даних вам рекомендацій;
  • Стоматолог припустився помилки;
  • Ваш організм природним чином реагує на зміни.

Чому після пломбування болить зуб

Раніше було сказано, що це зумовлено кількома причинами. Розберемося докладніше в кожній із них.

Іноді встановлюється неправильний діагноз. Це призводить до того, що вживаються заходи, які не відповідають умовам наявного випадку. Часто це пов’язано з малим лікарським досвідом у стоматолога. Вам можуть поставити пломбу не на те місце. За підсумком вона не буде повністю ізолювати нервові закінчення, а зовнішні чинники почнуть їх дратувати, що стане причиною болю.

Перед установкою пломби проводяться необхідні процедури, тобто зуб сушиться. Якщо його пересушити, це так само подразнюватиме нервові закінчення, спричиняючи біль. Рідше бувають ситуації, коли відбувається алергічна реакція на медикаменти та матеріали, з яких пломба складається. Щоб цього уникнути, лікар обов’язково повинен упевнитися у відсутності у вас алергії за результатами необхідних аналізів.

пломбування зубів futurum dentistry

Зуб болить після пломбування каналів. Причини

Найчастіше це пов’язано з тим, що нерви не повністю видалили і поспішно встановили пломбу. Це стає результатом того, що нерви починають гнити. Організм, природно, реагує на ці процеси. Пломбування каналів має відбуватися тільки після остаточного видалення нервів. Іноді лікарі через свою недбалість припускаються таких помилок. Не можна економити на композитних матеріалах, що лежать в основі пломб.

У зв’язку з чим канали очищаються не повністю

Це вже не залежить від досвіду лікаря. Річ у тім, що з огляду на складність структури для того, не зрозуміло з першого погляду, наскільки глибоко заглиблюються корені та як вони розгалужуються. Тому навіть фахівець, який має високу кваліфікацію, не завжди від початку робить правильно свою роботу. Іноді з цієї причини після пломбування каналів болить зуб.

Можливо так само й те, що канали були вичищені неналежним чином. У них могли залишитися частинки тканин. Іноді погано миються стінки кореневих каналів. Пломбувальні матеріали здатні пошкоджуватися. У результаті на нерви впливають зовнішні подразники.

Коли потрібно звертатися по допомогу

Не завжди з першим больовим позивом потрібно бігти в стоматологію. Для початку потрібно визначити характер болю. Якщо він не гострий, то, найімовірніше, так виражається період реабілітації. Під час виконання операції ясна могли бути випадково пошкоджені, оскільки працювати доводиться залізними предметами. Після лікування не можна все ще більше погіршувати.

Робити це можна, вживаючи занадто багато солодких, твердих або переохолоджених продуктів. Чутливість зубів після пломбування зростає. У зв’язку з цим до болю часто схильні діти. До їхнього харчування в перший час потрібно ставитися з особливою уважністю.

пломбування зубів futurum dentistry2

Як у перший час самостійно зменшити дискомфорт

У деяких випадках неприємні відчуття не минають через тиждень або два. Це вже не можна назвати реабілітаційним періодом. Краще якомога швидше повторно звернутися до лікаря. Але можливість це зробити є не завжди. Тут і з’являється закономірне питання про те, що робити.

Висновки

У зв’язку з усім вищесказаним, перш ніж проводити будь-яке лікування, вам потрібно визначитися з вибором якомога компетентнішого фахівця. Все-таки, чим більший досвід, тим менша ймовірність помилки. Так ви збережете свій час, сили і кошти. Вам не потрібно буде по кілька разів повертатися до одного й того ж.

Наша Стоматологія Futurum Dentistry рада буде вам допомогти в усуненні ваших проблем. Ми гарантуємо приємні ціни та якісне обслуговування.

Asset_9

Записатися на прийом

Залиште свої дані і наші фахівці зв’яжуться з Вами в найкоротші терміни.