У скільки років ставлять брекети дитині?
Красива посмішка – це запорука впевненості в собі та розкутості під час спілкування з оточуючими. І йдеться не тільки про дорослих, а й про дітей, особливо підлітків. Батькам слід звертатися за консультацією до досвідченого ортодонта одразу ж, щойно вони помітили формування неправильного прикусу або ж ріст зубів у неправильному місці. Тільки досвідчений лікар підкаже методи виправлення патології та ухвалить рішення про можливість встановлення ортодонтичних конструкцій, такиї як брекети та пластини.
Відповідний вік у дитини
Дітям дозволяється встановлювати ортодонтичні апарати вже з 8-9 років, коли молочні зуби починають змінюватися постійними. Однак у цьому віці немає сенсу використовувати саме брекети, тут буде достатньо лікування спеціальними капами або пластиною. Особливість такого лікування полягає в тому, що капи й пластини можна змінювати в міру зростання дитини та її щелепи, а дорогі брекети довелося б перевстановлювати заново.
Ортодонтичне лікування в ранньому віці може бути призначене тільки в крайніх випадках, за наявності дуже серйозних патологій або ризику їх розвитку в майбутньому. Як відомо, у старшому віці порушення прикусу виправити набагато складніше, це займає більше часу.
Самі брекети дозволено встановлювати з 11-12 років. Основні показання до встановлення: сильна асиметрія щелепи і порушення зовнішнього вигляду, серйозні патології прикусу і, як наслідок, регулярне травмування внутрішньої поверхні щік і язика. Також у дитини можуть з’являтися проблеми з дикцією і диханням, порушення ковтальної функції та багато іншого.
Брекети для дорослих пацієнтів
Дорослі люди використовують брекет-системи для виправлення прикусу та інших аномалій досить часто. Однак лікування при цьому може розтягнутися, в середньому воно займає від 1 до 2 років залежно від серйозності наявних проблем. Також у більш зрілому віці збільшується ризик того, що зуби повернуться у своє початкове положення, тому пацієнтам слід обов’язково носити спеціальні ретейнери.
Ще однією проблемою, з якою стикається більшість дорослих пацієнтів стоматологічних клінік, це наявність у порожнині рота вогнищ запалення, карієсу та інших патологій. З такими захворюваннями потрібно боротися ще на етапі підготовки до ортодонтичного лікування, інакше воно буде малоефективним.
Також трапляються випадки, коли під час первинного огляду стоматолог виявляє брак місця для зміщення зубів. Тоді може знадобитися екстрене видалення. Іноді конструкцію буває неможливо встановити, це буває в разі одночасної відсутності відразу декількох зубів, що стоять поруч. Серед протипоказань також значаться певні хронічні та аутоімунні хвороби. Саме тому найкраще корекцію робити в юності.
Особливості встановлення та догляду
Перед тим, як провести встановлення брекетів дитині, ортодонт оглядає і досліджує порожнину рота, направляє маленького пацієнта на рентгенографію та інші обстеження. Після цього фахівець може приступати до санації, тобто до усунення вогнищ запалень, карієсу, зміцнення емалі тощо. Це необхідно через те, що в брекетах і під ними легко застряють частинки їжі, що може лише погіршити ситуацію в майбутньому.
Після цього лікар може приступати до зняття зліпків з щелепи пацієнта, на підставі яких і виготовлятимуть брекети. Для цього зліпки направляють у зуботехнічну лабораторію. Готові конструкції фіксують на поверхні емалі за допомогою спеціального клею, в отвір у замочках вставляють металеву дугу.
Відразу ж після встановлення брекетів може відзначатися незначний дискомфорт, шепелявість, проте це дуже швидко минає.
Важливо розуміти, що встановлення брекетів у дитячому віці вимагає максимальної відповідальності не тільки від дитини, а й від її батьків. Їм необхідно ретельно стежити за регулярною гігієною порожнини рота свого чада і в разі виявлення найменших відхилень від норми відразу ж консультуватися з ортодонтом.
Консультацію можна отримати в нашій стоматології Futurum Dentistry за телефонами: